top of page

SUHKRUDEPILATSIOON

Enne suhkrudepilatsiooni tegemist desinfitseeritakse kehal depileeritav piirkond. Seejärel kantakse spaatliga nahale karvakasvu suunas soe suhkruvaha. Karvakesed eemaldatakse kiire tõmbega vastu karvakasvamise suunda. Selle käigus vabanetakse soovimatutest karvadest ja ühtlasi tomub ka naha kerge koorimine. Lõpetuseks rahustatakse nahka spetsiaalse kreemiga, mis on põletikuvastane, niisutab nahka ja aeglustab karvade kasvu jättes naha ilusa ja hoolitsetud.

 


Brasiilia depilatsioon


Brasiilia depilatsiooniks nimetatakse depilatsiooni kus eemaldatakse bikiinipiirkonnast kõik selle piirkonna karvad. Tänapäeval on see protseduur paljude lemmik, sest peale protseduuri saab kasutada nappi pesu või bikiine. Karvad eemaldatakse sooja suhkuvahaga ja tulemus jääb hügieeniline ning ilus. Protseduuri lõpus rahustatakse nahka spetsiaalse kreemiga, mis niisutab ja aeglustab karvade kasvu ning on põletikuvastase toimega.

 


Esimene depilatsioon

 

Esimene kord depilatsiooni tulles peab arvestama, et ei saa kohe ideealset tulemust. Karvadel on erinevad kasvufaasid. Kui osad karvad on pikemad siis osad alles nahast välja kasvamas. Kahjuks ei saa selle tulemusena vaha haakuda kõikide karvadega. Depilatsioonis peab käima regulaarselt 3-4 nädala tagant. Protseduuri käigus kahjustatakse karvasibulaid ja selle tulemusa saadaksegi soovitud ideaalselt sile nahk. Kui on võimalik, siis ärge depilatsioonide vahel ennast raseerige. 
 

 

Depilatsiooniks ettevalmistus


Karva pikkus peab olema vähemalt 0,5 cm. Ei ole soovitatav käia 24 h enne depilatsiooni saunas ega ka solaariumis. Depilatsioonile tulles ole puhas ja ära ennast kreemita. Kui selleks on vajadus, siis teeb seda depilatsiooni tegija spetsiaalsete vahenditega. Puhka ennast välja, sest väsinud olekus on nahk tundlikum.
 

Pärast depilatsiooni:


Pärast depilatsiooni proovi hoiduda kitsastest riietest, sest hõõrdumine võib tekitada nahale ärritust.

Ära päevita vähemalt 72h pärast depilatsiooni, sest selle tagajärjel võivad tekkida pigmendilaigud.

Ära vähemalt 24h pärast vahatamist mine massaazi, klooritatud vette, sauna. Kõik kuumad protseduurid on keelatud. Pärast depilatsiooni 24h ära tee ka trenni. Pärast nahapiirkonna depilatsiooni ära meigi ennast 24h, sest boorid võivad ummistuda. Ka isepäevitavate toodete kasutamine on vahatatud piirkonnas 24h keelatud.

Pärast kaenlaaluste vahatamist kasuta deodoranti alles 24h möödudes.

 

 

Depilatsiooni vastunäidustused:


Peale happekoorimist või laserhooldust.

Suured sünnimärgid ja nahanäsad depileeritavas piirkonnas.

Armkude (vähem kui kuus kuud vana) ja nahavigastused.
Veenilaiendid ja tromboos.
Hemofiilia (veritsushaigus ehk verejooksu peatumishäire).
Diabeet (väga kuiv ja/või õhuke nahk, nahatraumade aeglane paranemine)
Nakkuvad nahahaigused
Ülitundlik ja/või kuumatundlik nahk või päikesepõletuse saanud nahk.
Epilepsia (oht tekitada epilepsiahoogu).

bottom of page